Koordinátor ODIS s.r.o.
4 měsíce

Železniční prodejní terminály ODIS – nově i ve stanicích

Koordinátor ODIS, organizátor Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS, inicioval pořízení prodejních terminálů do železničních vozidel, zajišťujících regionální osobní dopravu v rámci ODIS na území Moravskoslezského kraje. Nově byly v těchto dnech obdobné terminály instalovány a zprovozněny rovněž v železničních stanicích Třinec, Vendryně a Ostravice, zastávka.

Cílem je umožnit cestujícím nákup jízdenek moderním bezhotovostním a bezkontaktním způsobem především ze stanic a zastávek, kde není provozována osobní pokladna vůbec nebo jen v omezeném rozsahu, a kde si cestující musí často jízdenku pořizovat u průvodčího.

Prodejní terminály byly postupně instalovány do vozidel Českých drah provozovaných na linkách S6 Ostrava – Frýdek Místek – Frýdlant nad Ostravicí – Frenštát pod Radhoštěm, S8 Studénka – Příbor – Kopřivnice – Veřovice, S10 Opava – Krnov – Bruntál – Valšov –Rýmařov / Moravský Beroun a S33 Suchdol nad Odrou – Odry – Vítkov – Budišov nad Budišovkou.

Prodejní terminál umožnuje zakoupení jízdenky za jednotlivé jízdné v Tarifu ODIS, a to z kterékoliv do kterékoliv železniční stanice, resp. zastávky v rámci ODIS obsluhované dopravcem České dráhy. Jízdenka se zapisuje na dopravní čipovou kartu ODISka, o zakoupení jízdenky není vytištěn již žádný doklad. Obsluha prodejního terminálu je dotyková.

Na dopravní kartu ODISka lze zakoupit i jízdenku pro spolucestujícího, popř. psa nebo zavazadlo.

Koncem letošního roku chceme rozšířit možnost úhrady jízdného na všech terminálech i o platby bankovními platebními kartami.

Návod pro použití samoobslužných železničních terminálů

Aktuality

Nejnovější zprávy ze světa dopravy v Moravskoslezském kraji.

Změny jízdních řádů od 6. 2. 2023

Změny jízdních řádů od 6. 2. 2023

Od 6. 2. 2023 dochází ke změně v jízdních řádech linek č. 331, 333, 376, 379 a 641.

5 dní
Změny jízdních řádů od 14. 1. 2023

Změny jízdních řádů od 14. 1. 2023

Od soboty 14. 1. 2023 dochází k mimořádné změně v jízdních řádech vybraných linek.

24 dní
Rozšíření ODIS do Hranic na Moravě.

Rozšíření ODIS do Hranic na Moravě.

Od 1. 1. 2023 mohou cestující využívající železniční linky R8 a S3 cestovat v síti ODIS až do Hranic na Moravě.

27 dní
Tarifní změny v ODIS od 11. 12. 2022

Tarifní změny v ODIS od 11. 12. 2022

Od neděle 11. prosince 2022 dojde v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS k několika tarifním změnám.

2 měsíce
Zobrazit více aktualit