Koordinátor ODIS s.r.o.
3 měsíce

Prodlužování studentských profilů studentů VŠB-TUO a Ostravské univerzity

Koordinátor ODIS ve spolupráci s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO), Ostravskou univerzitou (OSU) a Dopravním podnikem Ostrava (DPO) připravil pro studenty VŠB-TUO a OSU funkci vzdáleného automatizovaného ověřování nároku na studentské jízdné v MHD Ostrava a celém Integrovaném dopravním systému Moravskoslezského kraje ODIS.

Nově tak již studenti VŠB-TUO a OSU nemusí dokládat nárok na studentské jízdné osobně v předprodejní kanceláři předložením potvrzení o studiu nebo průkazu ISIC. Nárok nyní mohou ověřit u jednotlivých nosičů dlouhodobých časových kupónů, po provedení zápisu studenta k prezenčnímu studiu v akademickém roce 2022/2023, těmito způsoby:

1. držitelé stávajících novějších čipových karet ODISka (šedých, vydávaných od března 2020)

Studentský profil lze zdarma prodloužit po přiložení ODISky na jízdenkovém automatu DPO. Samotný kupón pak lze zakoupit rovněž přímo na jízdenkovém automatu nebo na e-shopu www.odiska.cz nebo eshop.dpo.cz.

2. držitelé stávajících starších čipových karet ODISka (vydávaných jednotlivými dopravci do roku 2020)

Nejprve si musí držitel karty jednorázově nechat ověřit osobní údaje ODISky na prodejně DPO nebo Dopravním infocentru ODIS. To, zda jsou na kartě ověřené osobní údaje, zjistí držitel po přihlášení na e-shopu www.odiska.cz v detailních Informacích o kartě (u ověřené karty jsou vyplněny údaje jméno, příjmení a datum narození).

U ověřené karty si lze prodloužit studentský profil a zakoupit kupón stejně, jako v předchozím bodě a).

3. žadatelé o nové čipové karty ODISka

Novou ODISku lze objednat na e-shopu www.odiska.cz nebo eshop.dpo.cz, dále pak na prodejně DPO nebo v Dopravním infocentru ODIS. V rámci procesu objednání ODISky na e-shopu nám, prosím, zašlete fotokopii osobního dokladu, abychom mohli ověřit Vaše osobní údaje.

Poté, co student obdrží zhotovenou ODISku, může si prodloužit studentský profil a zakoupit kupón stejně, jako v bodě a).

4. uživatelé ODISky v mobilu – v mobilní aplikaci Moje DPO nebo ODISapka

V uplynulých dnech byla spuštěna žádaná novinka: nosič dlouhodobých časových kupónů v mobilním telefonu = ODISka v mobilu. ODISka v mobilu je zdarma: ušetříte tedy poplatek 130,- Kč za objednání klasické plastové ODISky.

POZOR: v první etapě lze ODISku v mobilu vyžívat pouze u Dopravního podniku Ostrava. Studenti, kteří využívají i služeb jiných dopravců, musí nadále využívat klasickou plastovou ODISku. Rozšíření ODISky v mobilu na další dopravce je plánováno na rok 2023.

V mobilní aplikaci ODISapka nebo v mobilní aplikaci Moje DPO si snadno a rychle lze zřídit ODISku v mobilu. Stačí nahrát Vaši fotografii, osobní doklad a vyčkat na kontrolu a potvrzení.

ODISka v mobilu je propojena s e-shopem www.odiska.cz, resp. eshop.dpo.cz. Ověření profilu studenta VŠB-TUO nebo OSU provedete po přihlášení na e-shopu (stejným uživatelským jménem a heslem, jako máte v mobilní aplikaci).

Samotný nákup kupónu pak můžete provést buď přímo v mobilní aplikaci nebo na e-shopu.

5. uživatelé využívající jako nosič kupónu bankovní platební kartu

POZOR: tento nosič lze využít pouze u Dopravního podniku Ostrava. Studenti, kteří využívají i služeb jiných dopravců, musí nadále využívat klasickou plastovou ODISku.

Ověření profilu studenta VŠB-TUO nebo OSU provedete po přihlášení na e-shopu www.odiska.cz, resp. eshop.dpo.cz, k účtu, na kterém máte přiřazenu bankovní platební kartu.

6. držitelé karet VŠB-TUO s aplikací ODISka

Karta VŠB-TUO s aplikací ODISka v sobě integruje běžné funkce dostupné na kartě VŠB se všemi funkcemi, kterými disponuje dopravní karta ODISka. Studentský profil lze zdarma prodloužit po přiložení ODISky na jízdenkovém automatu DPO. Samotný kupón pak lze zakoupit rovněž přímo na jízdenkovém automatu nebo na e-shopu www.odiska.cz nebo eshop.dpo.cz.

 

Samozřejmě zůstávají k dispozici i dosavadní způsoby zpoplatněného ověření nároku na studentský profil osobně na prodejnách DPO nebo na Dopravních infocentrech ODIS.

Aktuality

Nejnovější zprávy ze světa dopravy v Moravskoslezském kraji.

Tarifní změny v ODIS od 11. 12. 2022

Tarifní změny v ODIS od 11. 12. 2022

Od neděle 11. prosince 2022 dojde v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS k několika tarifním změnám.

8 dní
Spuštění Městské karty Krnov na ODISce

Spuštění Městské karty Krnov na ODISce

Funkcionalitu Městské karty Krnov lze zdarma aktivovat na libovolné čipové kartě ODISka.

12 dní
Změny jízdních řádů od 11. 12. 2022

Změny jízdních řádů od 11. 12. 2022

Od neděle 11. prosince 2022 dochází ke změnám jízdních řádů linek ODIS.

23 dní
Dopravní infocentrum ODIS Ostrava

Dopravní infocentrum ODIS Ostrava

Dopravní infocentrum ODIS Ostrava od 2. 11. 2022 nově na ul. Poděbradova.

přibližně měsíc
Zobrazit více aktualit